Najpopularniejszy materiał do obudowania komina spalinowego i wentylacyjnego. Oferowana w wielu kolorach. Standardowy rozmiar to 6x12x25. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne co gwarantuje długoletnie bezproblemowe użytkowanie.

Klinkier stosowany jest także jako ściana osłonowa jak również na płot klinkierowy. Wykonując poszczególne zadania z klinkieru do dyspozycji mamy również kształtki klinkierowe, czapy, daszki. Można z klinkieru wykonywać elementy tzw. małej architektury.

 

KOMIN SPALINOWY I WENTYLACYJNY
Obudowanie komina musimy rozpocząć od wymurowania wokół komina systemowego wsparcia dla klinkieru z cegły DZ-9 lub DZ-12. Najczęściej wystarcza 4, 5 warstw, natomiast budując z cegły pełnej w pewnym momencie przerywam i resztę komina kontynuujemy przy pomocy cegły klinkierowej.

 

PŁOT Z KLINKIERU
Przedostatni etap budowy poprzedzający układanie kostki brukowej. Wymaga wybudowania solidnych fundamentów. Z cegły klinkierowej budować możemy nie tylko słupki ale również podmurówkę miedzy słupkami. Do wykończenie słupków używamy czap a podmurówki daszków.

 

ELEWACJA KLINKIEROWA
Wspomniana już wcześniej ściana osłonowa w budynkach trój warstwowych może być wykonana nie tylko z DZ-9 lub DZ-12 ale także z cegły klinkierowej.

Uzyskana w ten sposób elewacja nadaje trwały, unikalny charakter budowli konkurencyjny do ściany wykorzystującej tynk maszynowy z agregatu.